چاپ psd تیشرت دانلود طرح فایل لایه باز قیمت ارزان سربرگ اعلامیه ترحیم ست اداري فاکتور کارت ویزیت بنر مهر

ست اداری

ست اداری

راهنمای ست اداری یا اوراق اداری

تعریف ست اداری

ست اداری یا اوراق اداری office-set همانطور که از نامشان پیداست اوراقی مروبط به ادارات و برای رد و بدل کردن بین موسسات و سازمان های اداری و مکاتبات اداری میباشد . اوراق اداری معمولا به ۵ دسته تقسیم میشوند سربرگ – پاکت نامه – کارت ویزیت و …

انواع ست اداری

ست اداری به طور کلی انواع گوناگونی را شامل می شود و با توجه به سفارش مخاطب می تواند تغییر نماید. اغلب اقلامی که در مقاله ست اداری و اقلام آن به آن اشاره شد می توانند در سفارش اختصاصی مطرح گردند و پس از مهیا شدن در اختیار سفارش دهنده قرار گیرند. اما انواع ست اداری که در فرم عمومی بسته می شوند با توجه به ظرفیت و اندازه های کاغذ مادر تعیین و دسته بندی می شوند. به طور نمونه اغلب ست های اداری روی کاغذهای A2 یا B2 بسته می شوند که دارای سایز ۴۵×۶۰ و ۵۰×۷۰ سانتی متر می باشند. کاغذ A2 چهار برابر کاغذ A4 می باشد و می توان از هر برگ آن ۴ سربرگ با سایز A4 به دست آورد. هنگامی که یک ست اداری در فرم عمومی روی دستگاه چاپ بسته می شود، شامل هزار عدد کاغذ A2 می باشد.

در واقع با هر دستگاه چاپ و استفاده از یک فرم کاغذ A2 می توان چهار هزار عدد سربرگ A4 چاپ نمود. حال به جای این تعداد سربرگ می-توان پاکت، کاغذ یادداشت و سربرگ در سایز A5 جایگزین آن نمود. به طور نمونه هر سربرگ A4 قابل جایگزینی با دو سربرگ A5 می باشد. کانون آگهی و تبلیغات صبح آگهی انواع ست اداری در فرم عمومی را به گونه های متنوعی ارائه می نماید

طراحی ست اداری

در طراحی ست اداری نکاتی وجود دارد که رعایت آن ها لازم می باشد و عدم توجه به آن ها مشکلاتی در فرایند چاپ ست اداری به وجود خواهد آورد. کانون آگهی و تبلیغات صبح آگهی با تجربه ی بالایی که در زمینه چاپ ست اداری و انواع محصولات چاپ افست و دیجیتال دارا می باشد، به مخاطبان و مشتریان خود اطمینان خاطر می دهد که تمامی نکات لازم در طراحی و چاپ انواع ست اداری به درستی در این کانون رعایت می-گردد. با این حال با ذکر این نکات در این مقاله قصد داریم مخاطب خود را بیش از گذشته با عوامل تاثیرگذار در چاپ ست های اداری آشنا نماییم.

در تمامی فرایند های چاپی قبل از هر چیز لازم است طرح یا تصویر مطلوب جهت چاپ را تهیه نماییم. در واقع هیچ چاپی صورت نمی گیرد اگر طرح اولیه ای وجود نداشته باشد. بنابراین آماده سازی طرح و طراحی آن اولین قدم در زمینه چاپ ست اداری می باشد. در طراحی ست اداری به اطلاعات و داده های خامی نیاز می باشد که پس از تهیه آن ها کار طراحی آغاز می گردد. مهمترین این داده ها عبارتند از:

لوگو شرکت یا سازمان سفارش دهنده
رنگ سازمانی شرکت سفارش دهنده
انواع ست ادری مطلوب سفارش دهنده
و …

اگر نیاز به طراحی ست اداری دارید میتوانید در قسمت سفارش طراحی ست اداری طرح مورد نظر خودتان را سفارش دهید.

لوگو و رنگ سازمان

هر یک از داده های فوق الذکر در طراحی انواع ست اداری تاثیرگذار می باشند و طراح لازم است قبل از آغاز طراحی از صحت این اطلاعات اطمینان حاصل نماید. نام، برند و لوگوی هر سازمانی لازم است در سربرگ و پاکت نامه های آن ها درج گردد تا هویت آن شرکت را به مخاطب بشناساند. علاوه بر آن رنگ سازمانی تاثیر زیادی در ذهن مخاطب می گذارد و مخاطب با دیدن آن رنگ به یاد سازمان و برند شما می افتد لذا توجه به رنگ سازمانی در طراحی ست اداری بسیار حائز اهمیت می باشد. به طور کلی طراحی انواع ست اداری ریزه کاری های فنی ای دارند که برخی از آن ها عبارتند از:

استفاده محدود از رنگ ها
قرار دادن فضای کافی برای نوشته ها
ساده و شکیل بودن طرح
تنوع و منحصر به فردی طرح
استفاده از خدمات برجسته مانند طلاکوب و …
و …

رعایت و توجه به هر یک از این ریزه کاری ها موجب می شود ست اداری ای که طراحی می نمایید دارای طرحی بهتر و شکیل تر گردد.


کاغذ ست اداری

در انواع ست اداری که در فرم عمومی در کانون صبح آگهی به چاپ می رسند از کاغذ های کتان و تحریر استفاده می شود. در مقاله کاربرد و انواع کاغذ با این کاغذ ها آشنا شدیم و به معرفی آن ها پرداختیم. در این مقاله تنها اشاره ای مختصر به این کاغذ ها کفایت می نماید. علاوه بر این دو کاغذ می توان ست های اداری را با کاغذ های دیگری نیز به چاپ رساند که در صورت تمایل سفارش دهنده می تواند با مراجعه به این کانون یا برقراری ارتباط اقدام به ثبت سفارش انواع ست اداری در فرم اختصاصی نماید. به طور کلی ست های اداری پس از طراحی به روی یکی از کاغذ های زیر به چاپ می رسند:

کاغذ تحریر
کاغذ گلاسه
کاغذ خود کپی
کاغذ کتان
و …

ست سربرگ اداری

برای اینکه بتوان در شرکت و سازمان‌ها نامه‌های اداری را ایجاد نمود از برگه‌هایی با اندازه A4 به‌صورت عمودی استفاده می‌شود. این برگه‌ها سربرگ نام دارند و از موارد دیگر ست اداری می‌باشند. هر شرکت وسازمانی جهت انحام امور اداری به صورت رسمی نساز به سربرگها دارند ودر واقع جز مهمی از اساس کار شرکتها محسوب میشود.
سربرگ ها یا letter head برگه ای است که برای نگارش نامه های رسمی و مکاتبات مورد استفاده قرار گرفته و شخص حقیقی و یا حقوقی با نوشتن متن مورد نظر بر روی سربرگ خاص خود ضمن هویت بخشی بصری به مکاتبات به گونه ای اعتبار و اصالت متن را نیز به خواننده آن منتقل میکند. بنابراین میتوان گفت که تمام اشخاص حقوقی واجد شرایط مانند پزشکان، مهندسان و… شایسته است برای تهیه سربرگ به عنوان ابزاری ضروری اقدام کنند.

کارت ویزیت

کارت ویزیت راحت ترین ابزار بازاریابی و تبلیغات از جهت سهولت جابجایی و جمع و جور بودن به حساب می اید. کارت ویزیتها براحتی در جیب کت و کاپشن و شلوار و کیف پول و در داخل کشوی میز و کیف مدارک جا می گیرند . با مشاوره و انتخاب صحیح جنس و نوع کارت ویزیت نسبت به شغل و فعالیت شما ، می تواند هدف های شما را تسریع ببخشد. کارت ویزیت با اینکه بنظر می رسد یک تبلیغ ساده است ولی می تواند حرف های بسیاری برای گفتن در زمینه کار شما داشته باشد.کارتهای شخصی که معمولا اطلاعاتی از قبیل آدرس ،اسم و فامیل و فعالت و خدمات ، شماره تلفن و گاهی اوقات سایت هم آورده میشود . و اگر دارای آرم باشد از آرم مورد نظر در کارت ویزیت حتماً استفاده میشود .

پاکت نامه

پاکتی مخصوص به شرکت و موسسه خاص که درآن اوراق اداری آن موسسه به سازمانها و ادارات مختلف برده میشود .

معمولا در طراحی پاکت باید توجه داشت تا حد امکان از قرار دادن عکس و به ویژه نوشتار در پشت پاکت قسمت باال سمت راست اجتناب شود زیرا این محدوده در تمام دنیا برای الحاق تمبر پیش بینی شده است و در صورت نادیده گرفتن این موضوع از سوی طراح به کاربرد پاکت نامه لطمه وارد میشود .

معمولا ابعاد پاکت نامه براساس سر برگ تعیین ابعاد میشود . طول آ« متناسب با عرض سربرگ به اضافه حدود یک سانتیمتر یا بیشتر و عرض آن براساس حدود یک سوم بلندای سربرگ به اضافه حدود یک سانتیمتر است/

کاغذ یادداشت

معمولا در صنعت چاپ هیچ مقدار از کاغذ بیهوده دور ریخته نمیشود . معموالً از فضاهای مربع و به اصطالح پرت کاغذ ، کاغذ یادداشت تولید شده و ابعاد خاصی هم نداشته و در طراحی کاغذ یادداشت از عنوانهای رمی و مطالبی که یک شیوه رسمیبه آن بدهد استفاده نمیشود و تنها به آوردن یک شماره تلفن اکتفا کرده .

منبع:1

منبع:2

دیدگاه‌ها (0)