چاپ psd تیشرت دانلود طرح فایل لایه باز قیمت ارزان سربرگ اعلامیه ترحیم ست اداري فاکتور کارت ویزیت بنر مهر

طرح فاکتور فروش چیست

طرح فاکتور فروش چیست

راهنمایی طرح فاکتور فروش

1-دانلود طرح فاکتور فروش

در این مطلب میخواهیم کمی در مورد فاکتور صحبت کنم اما قبل آن اگر نیاز به طرح آماده لایه باز پی اس دی فاکتور رنگی دارید میتوانید وارد دسته مجموعه طرح فاکتور شده و از این محصولات ارزان سایت ما دیدن کنید و یا در پایین چند طرح فاکتور آماده را با قیمت بسیار ارزان مشاهده کنید
فاکتور رنگی psd مناسب برای انواع کسب و کارها ، طراحی شده.این فاکتورها کاملا لایه باز بوده و شما میتوانید در فرم آن نیز تعقیرات خاص خودتان را انجام دهید. علاوه بر این درباره اندازه کاغذ معمولا انتخاب در اندازه A4 است اما انتخاب اندازه A5 هم مشکلی وجود ندارد.شما پس از دانلود طرح فایل psd آنرا میتوانید ویرایش کرده سپس برای چاپ اقدام کنید. در این بین شما پولی بابت هزینه طراحی نداده و فقط پول چاپ آنرا پرداخت میکنید و با این کار فاکتور بسیار ارزان در می آید. در ضمن تمام این فاکتور های فروش که در سایت قرار دادیم قابل ویرایش و تبدیل شدن به انواع طرح های مد نظر شما میباشد.

1-طرح فاکتور فروش چیست؟


در وهله اول باید بدانید از طرح فاکتور فروش به عنوان یک سند تجاری یاد می شود که پس از تایید خرید، توسط فروشنده محصول یا خدمات به خریدار اعطا می شود. در این برگه محتویات محصول یا خدمات خریداری شده به طور دقیق ذکر می شود. این جزئیات میتواند شامل نام و یا نوع محصول، تعداد و البته قیمت آن باشد. نکته اینجاست که در بسیاری از کسب و کارها فاکتور فروش از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا علاوه بر اینکه میتواند نشان دهنده دریافت وجه از سمت خریدار باشد، میتواند حکم گارانتی محصول را ایفا کند که در صورت معیوب بودن و یا عدم کارکرد صحیح محصول امکان بازگشت آن وجود داشته باشد.

2-فاکتور فروش برای کدام کسب و کارها ضروری‌ست؟

یکی از رایج ترین سوالاتی که در رابطه با فاکتور فروش مطرح می شود، ضرورت صدور آن است. بسیاری از کسب وکارها بر این عقیده اند که فاکتور فروش تنها برای شرکت ها و مجموعه های بسیار بزرگ است. در صورتی که این باوری کاملا غلط می باشد. ارائه فاکتور رسمی به خریداران برای تمام بنگاه های اقتصادی کوچک و بزرگ که مشمول نظام مالیات بر ارزش افزوده می شوند اجباری است. به عبارت ساده‌تر هیچ تفاوتی ندارد که چه کسی برای خرید به سراغ شما می‌آید؛ اینکه اشخاص حقیقی هستند یا بنگاه های اقتصادی، یا هزینه کم یا زیادی داشته باشد؛ در هر صورت اگر مشمول نظام مالیات بر ارزش افزوده باشید باید در عوض پرداخت مشتریان خود به آن ها فاکتور رسمی بدهید و در صورتی که از این کار خودداری کنید جرائم سنگینی گریبانگیر شما خواهد شد و دولت مطابق با قانون با شما برخورد خواهد کرد.

نکته بسیار مهمی که در حین صدور فاکتور فروش باید به آن بپردازید این است که این فاکتورها تنها برای فروش کالاهای فیزیکی صادر نخواهد شد و برای فروش خدمات نیز ارائه آن الزامیست.

3-فاکتور رسمی چیست؟

فاکتور رسمی به هر سند و یا فاکتوری که به هر شکلی مثل دست نویس ، کاغذ یا کامپیوتری برای تاییدیه ای در یک معامله بین فروشنده و خریدار امضا گردد می گویند در اصل فاکتور رسمی فاکتوری بوده که تاییدیه سازمان امور مالیاتی را دارد در این مطلب قصد داریم درباره صدور فاکتور رسمی و فاکتور های رسمی که برای خرید و فروش فاکتور رسمی معتبر است صحبت کنیم.

4-فاکتور رسمی مورد تایید دارایی

به طور خلاصه به هر سندی که برای فاکتور در یک معامله از طرف فروشنده به خریدار به وسیله مهر یا امضا تحویل داده شده و سند های آن به وسیله یکی از طرفین به اموردارایی ارائه گردد رسمی است و برای طرفین می تواند ایجاد حق نماید چه در روی برگه کاغذ و چه به صورت کامپیوتری ایجاد شود.پس رسمی شدن فاکتور را پذیرش آن فاکتور به وسیله سازمان امورمالیاتی مشخص می نماید.

برای تعریف رسمی فاکتوری که بر طبق قوانین وزارت امور اقتصاد و دارایی تنظیم گردیده فاکتور رسمی نامیده می شود.مشخصات صورتحساب مورد تایید امور دارایی در ماده ۱۹ قانون مالیات بر افزوده عنوان شده است.

دیدگاه‌ها (0)